ارتباط علمی- خبرخوش(3)

من نمیدونم ما ایرانی ها چرا هر وقت میخوایم یه کار خوب انجام بدیم، به جای اینکه به اون کار خوب فک کنیم باید نگران این باشیم که نکنه همکارمون یا هم تیمیمون یه جورایی ما رو دور نزنه. 

الان من تونستم یه ارتباط خیلی خوب با یکی از محققای خوب و با تجربه و متخصص ایرانی خارج از کشور برقرار کنم، برای اینکه بتونیم توی ایران همکاری مشترک داشته باشیم، اومدم قضیه رو به استاد راهنمام گفتم و ایشونم چند مورد رو برای همکاری پیشنهاد داد و خیلی خوب بود و منم به اون محقق ایرانی عزیز گفتم، خوب نمیشد که من همیشه نقش بیسیم چی گرامی رو بازی کنم، بالاخره استاد از این طرف و اون استاد گرامی هم از اون طرف میخواستن بالاخره شماره تماسی، ایمیلی ... از هم داشته باشن. خوب الان نگرانی اصلی من چی شده بجای اینکه به این طرحها فک کنم؟ اینکه استاد گرام بنده از اینجا منو دور نزنه!!!! چون امروز که داشتم با اون محقق عزیز از طریق چت در مورد کار صحبت میکردم گفتن اتفاقا من داشتم پاسخ دکتر فلانی رو میدادم، منم گفتم مگه دکتر فلانی به شما ایمیل زده؟؟؟!!!تعجب خوب ایشون از دنیا بیخبر یا شایدم با خبر گفتن بله من هم ایمیل ایشون و هم پاسخم رو برای شما میفرستم.لبخند 

خوب یه استاد نباید این کار رو بکنه، من پل ارتباطی بودم و اگه قراره با ایشون (محقق گرام) ارتباط برقراره میکنه باید برای من هم رونوشتشو بفرسته مگه نه؟؟؟

من الان چیکار میتونم بکنم که استاد گرامی منو دور نزنه؟ ایشون استاد راهنمای ارشد من بوده و من الان یه دانشگاه دیگه دارم دکتری میخونم و کیلومترها با هم فاصله داریم.....

اساتید اینجا هم که من تازه اومدم به حرفم اعتماد نمیکردن من بیام بهشون بگم فلان محقق هست بیایم با هم کار کنیم، راستشو بخوای رفتم به یکیشون گفتم اما زیاد محل نداد، منم بیخیال شدم.

شما بگید من برای ادامه ارتباط پاک و خوب چیکار کنم؟

/ 4 نظر / 14 بازدید
helen

عید را بهانه کنیم تا به همه کسانی که دوستشان داریم سلامی بکنیم! عید غدیر خم بر شما مبارک

صبا

سلام ایمیل هاتون رو از این به بعد در مورد اینکار CC کنید برای استادتون و اون محقق. هر چی که هست و از اون محقق هم بخواین این کار رو انجام بدن.

علی

متاسفانه هنوز خیلیا نمیفهمن زکات علم گسترش اونه.

دختر معمولی

کاملا با صبا موافقم. به استاداتون دقیقا بگین که لطفا منو تو cc بذارین. خود همین ایمیلم که می زنین به هر استادی زدین مهم نیست، فقط اون یکی رو تو cc بذارین حتما.